تهران، خیابان خیام شمالی کوچه قورخانه پاساژ صرافیان جدید طبقه دوم پلاک 1
www.oilco.316@gmail.com
09120704626
تلفن:02133961354
فروشنده فروشنده: تامین تجهیز استیل اول
آماده ارسال ناموجود
5,200,000
18%
4,300,000 تومان
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

دوست من برای دیدن لیست قیمت شیر یک طرفه یا چک ولو به پایین صفحه مراجعه کنید به چک ولو در صنعت  شیر یک طرفه نیزگفته می شود که امروزه در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد.  این شیر در سیستم هیدرولیک و خطوط جریانی کاربرد دارد که نیازهست از برگشت جریان جلوگیری شود. شیر های یکطرفه مدل های متفاوتی دارندکه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند

محصولات مرتبط

برای دیدن لیست قیمت شیریک طرفه یا چک ولو لطفا کلیک کنید.

شیر یک طرفه یا چک ولو چیست؟

شیر یک طرفه یکی از انواع مختلف شیر های صنعتی است که در صنایع نفت گاز وپتروشیمی مورد استفاده قرار میگیرد وتا موقعی که شدت جریان درخطوط لوله ثابت باشد سیال بدون مانع در یک طرف جریان می یابد و در موقعی که جریان برگشت داشته باشد شیر یک طرفه بسته می شود و از اتصالات در برابر جریان معکوس محافظت میکند که انواع گوناگونی دارد ودر صنایع مختلفی استفاده می شود .

انواع چک ولو

چک ولو لولایی  :

که ساده ترین مدل در این نوع شیرها مربوط به نوع لولایی میباشد. در این مدل شیر  از یک یا دو دیسک در داخل ولو استفاده شده است. این دیسک ها در وسط شیر لولا شده است و تنها در یک طرف حرکت میکند و در نتیجه هنگامی  که جریان به حرکت در می آید، لولای دیسک حرکت میکند و راه عبور جریان را باز میکند اما به محض اینکه شدت  جریان در پشت لولا زیاد شود، لولا کاملا بسته شده و دیسک میانی راه عبور جریان را می بندد.

چک ولو پیستونی :

نوع دیگری که برای طراحی چک ولو مورد استفاده قرار میگیرد  بکار بردن از یک پیستون است. این مدل شیرها از نظر کارایی مانند شیر فلکه عمل می کنند و در داخل ساختار شیر از یک پیستون استفاده شده است  که با برقراری جریان سیال پیستون به طرف بالا حرکت میکند و جریان سیال برقرار می شود درصورتی که از شدت جریان سیال کم شود  پیستون به محل خود برمیگردد و اجازۀ ورود جریان را در داخل خط لوله می گیرد

چک ولو توپی یا کره ای :

این مدل شیر های یک طرفه کره ای در حالت عمودی و هم در حالت افقی شود استفاده کرد مهم ترین استفاده ای که از شیرهای توپی در صنعت می شود، بسته شدن سریع جریان است. در این مدل از چک ولو های توپی از یک کرۀ معلق در ساختار شیر استفاده شده است که برای این کره در وسط شیر یک نشیمنگاه تعبیه می گردد به طوری که در موقع حرکت جریان سیال  کره درداخل شیر به صورت معلق در می آید و جریان از اطراف کره عبور می کند. و اگر شدت جریان  کند شود، کره در نشیمنگاه خودقرار گرفته و جریان را بلافاصله قطع می کند.

چک ولوها چگونه کار می کنند؟

چک ولوها به عبور جریان خیلی حساس هستند و برای قطع و وصل شدن به جریان سیال در لوله وابسته هستند. دیسک داخلی اجازه ورود جریان سیال را به سمت جلو  زمانی که شیر باز است را میدهد اگرشدت جریان رو به جلو کم شود و یا برعکس شود دیسک شروع به بسته شدن می کند که بستگی به طراحی شیر دارد . این نوع شیرها معمولا خیلی ساده هستند که معمولا شامل بدنه  سیت دیسک و واشر و پیچ و مهره و کاور است. بستگی به نوع طراحی دارد که ممکن است شامل دنباله، پین محوری، دیسک بازویی، فنر در مدل های توپی  الاستمور و یاطاقان نیز باشد.آب بندی داخلی دیسک چک ولو و سیت به شدت فشار برگشتی به عنوان نیروی مخالف برای قطع و وصل شیر متکی است.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...