زانو دنده‌ای استیل انواع مختلفی داردکه در ادامه به آن میپردازیم :

زانوی معمولی : از هر دو طرف یک سایز  و بیرون یا داخل دو سر زانویی به صورت دنده‌ای است.

زانو چپقی استیل :  از یک سمت از داخل و از سمت دیگر از بیرون به صورت دنده‌ای است.

زانو تبدیل استیل :  دو طرف آن از داخل دنده می‌شود و لوله استیل و اتصالات سر راه آن هر دو رزوه روکار دارند.

نوع سوم که کمتر نیز تولید می‌شود، از نوع زانویی استیل است که هر دو طرف بیرونی آن به صورت دنده‌ای و تبدیل است.

زانو 90 درجه دنده ای استیل قطعه ای است که به منظور ایجاد تغییر در مسیر لوله‌ کشی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در سایز 1/8 اینچ تا سایز 4 اینچ موجود می باشد. از آلیاژ 304 و آلیاژ 316 ساخته شده است.

زانو دنده‌ای استیل نیز یکی از انواع اتصالات استنلس استیل است که هنگام ایجاد تغییر در مسیر لوله‌کشی مورد استفاده قرار میگیرد. زانوهای دنده‌ای استنلس استیل با توجه به قطر، ضخامت لوله، زوایای زانو و نوع اتصال، انواع مختلفی دارند.
زانوی دنده ای استنلس استیل از نظر زوایای زانو، درجه‌های مختلفی را شامل می‌شود که استاندارد زوایای آنها عبارتند از زانو ۴۵ درجه و زانو ۹۰ درجه
اتصالات دنده‌ای با وجود زمان و هزینه بیشتر جهت تولید آن از مزایای خاصی نیز برخوردار میباشند و تولید آنها نسبت به نیاز تغییرات در لوله‌کشی از نظر نوع دنده‎‌ها و موقعیت آنها و بسته به سایز دو طرف اتصال می‌تواند متفاوت باشد.

 از زانو استیل دنده ای در مواقعی که فشار کاری پایین و هنگامی که نیاز به باز و یا بسته کردن زانو می باشد  استفاده می شود. دسته بندی زانوهای دنده‌ای استیل بر اساس عوامل مختلفی مثل قطر، ضخامت لوله، زوایای زانو و نوع اتصال میباشد.
زانوهای استیل از نظر نوع متریال و آلیاژی که تولید میشوند به دو دسته تقسیم میشود که عبارتند از :
زانو کربنی استیل
زانو استلنس استیل
 زانو استیل دنده ای از نظر زوایا نیز دارای درجه‌های مختلفی است، که شامل زانو 45 درجه، زانو 90 درجه، زانو 135 درجه و زانو 150 درجه می باشد. البته این دو نوع زانویی ۹۰ درجه و زانویی ۴۵ درجه جزو پرمصرف ترین ها هستند.

مزایا و کاربردهای زانو :

زانو دنده ای استیل 304 و 316 thread elbow steel :  دو طرف این زانو ها از داخل رزوه شده است و برای تغییر جهت از آن استفاده می شود.زانوهای رزوه ای برای اتصال دو قطعه لوله با قطر یکسان برای ایجاد زاویه 90 و 45 درجه استفاده می شود.امکان تعویض راحت و آسان در سرعت عمل در لوله‌کشی و امکان باز و بسته نمودن و تغییر آسان در مسیر لوله‌کشی از دیگر مزایای زانو دنده‌ای استیل میباشد. کاربرد عمده زانویی در صنایع مختلفی نظیر نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع غذایی و کاغذسازی و سدسازی و کشتی سازی، واگن سازی و … است.شرکت تامین تجهیز استیل اول با در نظر گرفتن حقوق مصرف کنندگان شرایط ویژه ای برای مشتریان درنظر گرفته است و شما عزیزان می توانید برای خرید انواع اتصالات به صورت مستقیم و بدون واسطه با قیمت واقعی باکارشناسان تامین تجهیز استیل اول در ارتباط باشید.

 اتصال زانوی استیل چگونه است ؟

اتصالات زانوهای استیل  به سه نوع اتصال جوشی و اتصال دنده ای و اتصال ساکت ولد میباشد.و زانوی جوشی استیل به دو صورت دو سر جوش یا یک سر جوش و یک سر دنده ساخته و تولید میشود. اتصال جوشی این زانوها به کمک جوشکاری استیل انجام می گیرد و در اتصال یک سر دنده ای باید از استاندارد دنده پیروی کند. زانو دنده ای 45 درجه این نوع زانوهای استیل دارای دو مدل میباشد.

خصوصیات زانو استیل دنده ای  :
 تعویض راحت و آسان
ایجاد سرعت عمل در لوله‌کشی
امکان تغیر راحت و آسان مسیر لوله کشی و  باز و بسته نمودن 

قیمت زانو استیل دنده ای

قیمت زانو استیل دنده ای نیز همچون اتصالات دیگر با توجه به سایز و زاویه آن تغییر میکند. 

برای دیدن لیست قیمت لطفا کلیک کنید.