فلنج کور چیست؟

فلنج کور که در صنایع مختلف به اختصار به BL نام گذاری شده اند یکی از اتصالات پایپینگ به شمار می رود و برای مسدود کردن دائم  و موقت مسیر عبور جریان در خطوط نفت گاز و پتروشیمی و دیگر صنایع مورد استفاده قرار میگیرد فلنج کور بستگی به مکان و جای مورد استفاده آن و در کلاس ها و سایز های مختلف تولید و ساخته می شود . فلنج کور یک صفحه دیسک شکل است که در اطراف آن سوراخ هایی تعبیه شده است از فلنج کور در پایان مسیر خط لوله ها برای مسدودکردن مسیر جریان سیال استفاده میشود که این حفره های تعبیه شده برای متصل کردن فلنج به فلنج دیگر با کمک پیچ ومهره کاربرد دارد و بری جلوگیری  از نشتی و آب بندی از گسکت یا واشر استفاده می شود که شرکت تامین تجهیز استیل اول باتوجه به درخواست مشتریان عزیز این فلنج را با بهترین و بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می کند. 

مهم ترین کاربرد فلنج های کور :

مهم ترین ویژگی فلنج های کور مسدود کردن یک مسیر از خط لوله است مثلا در بعضی موارد که امکان ساخت قسمتی از خط لوله وجود ندارد و احتمالا در آینده تصمیم داریم که خط لوله را ادامه دهیم یا فرض کنید که می خواهیم یک شیر را در وسط یک خط لوله اضافه کنیم که به منظور مسدود کردن موقتی خط لوله از فلنج کور استفاده می کنند تا در آینده بتوانند که خط لوله ای را که مسدود کرده بودند را به خط لوله ی دیگر یا  اتصالات دیگر متصل کنند به طور کلی از فلنج های کوردر صنایع  نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع آب و فاضلاب و تأسیساتی که نیاز به تعمیر قسمتی از خط لوله دارد  یا در هنگام لوله کشی برای گسترش خط لوله در زمان آینده  ویا بستن یک خط لوله استفاده میشود  و درصورت نبودن فلنج کور  نگه داری و تعمیر یک خط لوله در صورتی که جریان سیال بصورت مدام وجود داشته باشد میتواند بسیار مشکل مشکل ساز شود که وجود فلنج های کور باعث میشود تعمیر و نگه داری  خط لوله بسیار آسان و راحت تر شود . فلنج کور (Blind Flange) و پیچ‌های آن معمولاً فشار بیشتری را نسبت به سایر فلنج‌ها تحمل می‌کنندو ماکزیمم این فشار در مرکز آن قرار میگیرد که با توجه به کلاس کاری فلنج ها می‌تواند فشار متناسب را تحمل کنند همچنین فلنج های کور (Blind Flange) هم مثل فلنج های دیگر با توجه به سایز و فشار کاری قابل تحمل پرژه خط لوله فلنج کور (Blind Flange) مناسب با فشار کاری خط  انتخاب و مورد استفاده قرار میدهند  فلنج ها بیشتر در صنعت پتروشیمی و صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند.

مهمترین ویژگی استفاده از فلنج های کور 

از مهمترین ویژگی فلنج های کور میتوان به مسدود کردن انتهای خط لوله اشاره کرد ویا تعمیر کردن قسمتی از خط لوله و همچنین در زمانی که تصمیم داریم مسیر خط لوله را در آینده ادامه دهیم و مسدود کردن انتهای یک خط لوله.  همینطور  امکان تعمیر کردن _ مقاوم در برابر فشار وحرارت بالا _ امکان استفاده طولانی مدت از آن به دلیل داشتن طول عمر زیاد _ قابلیت باز و بسته کردن در خط نیز از ویژگی های این فلنج میباشد.

مزایای استفاده از فلنج کور :

در برابر خورندگی و سایش وهمچنین زنگ زدگی مقاوم است   در برابر فشار های بالا مقاومت خوبی دارد  قابلیت تعمیر آسان و همچنین قابلیت باز و بسته کردن آسان و راحت  طول عمر بالایی دارد و مقاوم در برابر حرارت بالا   ساخته وتولید شده از آلیاژ های مختلف ومقاوم و فولاد مقاوم .

برندهای معروف فلنج کور :

برندهای معروف فلنج کور عبارتند از  CROWN  FAD MELESI  GALPERTI  میباشند که فلنج کور را تولید می کنند فلنج های کور بر اساس اینکه چه اندازه فشاری را تحمل میکند کلاس بندی میشوند و بر اساس استانداردهای گوناگون تولید میشوند.

قیمت فلنج کور :

قیمت فلنج کور به عوامل مختلفی  از جمله آلیاژ و برند و همچنین کیفیت فلنجی که مصرف کننده نیاز دارد بستگی دارد که کارشناسان ما در شرکت تامین تجهیز استیل اول میتوانند با مشاوره عالی به شما در خرید راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند و خریدی اطمینان بخش را داشته باشید. پس از استعلام قیمت محصول از طرف شما کارشناسان ما در بخش فروش شرکت تامین تجهیز استیل اول قیمت و مشخصات محصول و چگونگی شرایط پرداخت و زمان بارگیری و تحویل کالا و جزییات سفارش را در غالب پیش فاکتور به شما دوستان عزیز اعلام می کنند و پس از تایید پرداخت ارسال محصول شما در دستور کار هفتگی و ارسال و زمان دریافت محصول قرار میگیرد .